KAYSERİ İL MEM ARGE

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların akademik başarısı yanı sıra karakter gelişimlerini de destekleyecek projeler uyguluyor.
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var”

          “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var”

            Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların akademik başarısı yanı sıra karakter gelişimlerini de destekleyecek projeler uyguluyor. Bu amaçla uygulanan değerler eğitimi projesi kapsamında, İnsani Yardım Vakfı(iHH)’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi protokolünü dört yıldır okullarda sürdürülüyor. Projede Eğitim Bir-Sen ve Diyanet işleri Başkanlığı da projeye katkı ve katılım sağlıyor. Yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uygulanan projede, öğretmen ve öğrenciler, Türkiye dahil 56 ülkeden bir yetim seçerek, bir yıl boyunca aylık 100TL veriyor. Hem yetimlerin ihtiyacı karşılanıyor hem de öğrenciler bir yetim edebilmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini koordinatörlük sistemi ile işletiyor. Her ilçede ve okulda proje koordinatörü bir öğretmen tarafından proje tanıtılıyor ve takip ediliyor. Proje kapsamında müdürlerle, koordinatörlerle toplantılar yapılıyor, öğretmen ve öğrencilere proje tanıtım sunumları yapılıyor, okullar ziyaret ediliyor.

            PROJENİN UYGULANIŞI: Bir okulumuz sınıf/okul olarak, bir yetime sponsor olmak istiyor. Dernekten aldığı başvuru formundan /ya da www.ihh.org.tr’den başvuru yapıyor. Başvuru da 56 ülkeden hangisini seçtiyse;  100TL ilgili hesaba yatırdığında 24 saat içinde eşleştirme yapılıyor. Cep telefonuna ve e-mail adresine seçtiği yetimin bilgileri geliyor

Proje materyali için ise: https://www.ihh.org.tr/medya

 

 22-02-2018


22-02-2018

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.