KAYSERİ İL MEM ARGE

"ÇAĞIN ÖTESİNDE BİR DEHA, MİMAR SİNAN" KONULU LİSELER ARASI RESİM YARIŞMASI

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Mimar Sinan'ı Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Çağın Ötesinde Bir Deha Mimar Sinan" konulu resim yarışması Türkiye genelinde bulunan tüm resmî/özel lise öğrencilerinin Mimar Sinan ve eserleri hakkında bilinçlerinin arttırılması, kültürel kimliğin zenginleştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.


25-03-2024Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Mimar Sinan'ı Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Çağın Ötesinde Bir Deha Mimar Sinan" konulu resim yarışması Türkiye genelinde bulunan tüm resmî/özel lise öğrencilerinin Mimar Sinan ve eserleri hakkında bilinçlerinin arttırılması, kültürel kimliğin zenginleştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Yarışmaya ülkemiz genelindeki 81 ilde eğitim öğretim gören hazırlık, 9, 10, 11, 12. Sınıf öğrencileri katılabilirler.

KATILIM ŞARTLARI
1. Öğrenciler Mimar Sinan ve eserleriyle ilgili ön çalışma yapacaklardır.
2. Resim çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Karakalem, sulu boya, kuru boya, guaj boya, akrilik, yağlı boya, kolaj vb. olabilir.
3. Resimler 35 x 50 cm veya 50 x 70 cm resim kâğıdı boyutunda olmalıdır.
4. Resimler daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resmin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olacaktır.
5. Ölçüleri ve formatı uygun olmayan resimler elenmiş kabul edilecektir.
6. Eserler üzerinde slogan, yazı vb. olmayacaktır.
7. Resim çalışmalarının ön kısmında katılımcının ismi, adresi, imzası, vb. bilgi kesinlikle bulunmayacaktır.
8. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
9. Değerlendirmeler şartnamede belirlenen kriterlere göre yine şartnamede yer alan jüri üyeleri tarafından yapılacaktır.
10. Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesinde Tablo-1 de yer alan etikete yer verilecektir. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılacak resimler; elden ya da posta/kargo yoluyla teslim edilecektir.
11. Yarışmaya katılacak eserler, paketlenerek / zarflayarak en son 03 Mayıs 2024 tarihi mesai saati bitimine kadar Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimine teslim edilmelidir. Postada oluşabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Kargo ve posta ücretleri göndericiye aittir. Alıcı ödemeli kargo/postalar teslim alınmayacaktır.
12. Özel gereksinimli öğrencilerin dereceye girmeleri halinde transfer desteği verilecek ve ödül töreninin yapılacağı salonda gerekli teçhizat bulundurulacaktır.
13. Katılımcı ve velisi tarafından ıslak imzalı  "Katılım Formu ve Taahhütname Ek 1", Veli Muvafakatnamesi Ek 2 ve Açık Rıza Onayı ıslak imzalı Ek 3 ve Katılımcı tarafından gönderilen 35x50 veya 50x70 formatında eserin aslı (orjinali)mutlaka doldurulacaktır.

 

Projenin Uygulama Takvimi

YAPILACAK ÇALIŞMALAR

TARİH

Yarışmanın Duyurulması

6 Nisan 2024

Ulusal Resim Yarışması İçin Son Katılım 

3 Mayıs  2024

Değerlendirme 

6-9 Mayıs 2024

Yarışma  Sonuçlarının Açıklanması

(Kayseri   İl  Milli  Eğitim  Müdürlüğü  Web  Sitesinden Açıklanacaktır.)

 

10 Mayıs 2024

 

Dereceye Giren Eserlerin Ödül Törenine  Katılım Bildirme Son Tarihi

Ödül Törenine Katılım Sağlanamaması Durumunda, Kazanılan Ödül Öğrencinin Okulunun Bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Kargo İle  Gönderilir.

 

 

13 Mayıs 2024 günü saat 17.00

Ödül Töreni

19 Mayıs 2024

Gerekli durumlarda Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma takviminde Milli Eğitim Bakanlığı izin ve onayı ile düzenlemeler yapabilecektir.

 

Yarışma ile ilgili şartnameye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.