KAYSERİ İL MEM ARGE

Tüketiciler Birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tüketiciler Haftası dolayısıyla "Tükenmeden Tüketelim" isimli konferans düzenlendi.

 
Tüketiciler Birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tüketiciler Haftası dolayısıyla "Tükenmeden Tüketelim" isimli konferans düzenlendi.

Tüketiciler Birliği Haftası

 

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde okul müdürleri ve rehber öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen konferans saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Konferansın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı bilinçli bir tüketici olmanın önemine değinerek, “Tüketiciler Birliği ile ortaklaşa düzenlediğimiz ‘Okullarla buluşuyoruz’ etkinliği kapsamında ‘Tükenmeden Tüketmek’ isimli konferans ile birlikteyiz. İçinde bulunduğumuz hafta ‘Dünya Tüketiciler Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk defa bu hafta içerisinde okul müdürlerimizin ve rehber öğretmenlerimizi bilgilendirmek amaçlı böyle bir toplantı düzenliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz hem eğitim hem de öğretim ile ilgilenmek mecburiyetindeyiz. Öğrencilerimizi bilinçli birer tüketici yapmak için ‘Milli Üretim Bilinçli Tüketim’ isimli projemizi okullarda uygulamaya başlıyoruz. Bu projede amaç yerli üretim bilinci oluşturmak ve öğrencilerimizi bilinçli tüketim kültürünü kazandırmaktır. En hızlı kazanç tasarruftur. Dolayısıyla bilinçli olmayan bir tüketici sadece kendisine değil ülkesine de zarar vermektedir. İşte bu konferans neticesinde elde edeceğimiz bilgileri diğer öğretmen ve öğrencilerimize aktarmanızı sizlerden özellikle istirham ediyorum” dedi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.