KAYSERİ İL MEM ARGE

Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük Projesi başladı.

Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük Projesi başladı.

Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük Projesi

Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük Projesi başladı. Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi işbirliğiyle yapılan proje okulun konferans salonunda 9 Nisan 2018 tarihinde 17:00´da 120 öğretmenin katılımıyla başladı. Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük Projesinin  açılışını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman MALKOÇOĞLU  başkanlığında açılışı gerçekleştirilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı arasında Teknik Destek Programı kapsamında “Sürdürülebilir Başarı İçin Mentörlük” projesi protokolü imzalanmıştır. Protokol kapsamında 120 öğretmene öğrenci psikolojisi, eğitimde aile, Kariyer/meslek rehberliği, kariyer/meslek rehberliği uygulamaları konularında eğitim verilecektir. Bu proje ile amacımız birey olarak öğrenci, ergen psikoloji, hedef koyma ve hedef belirleme teknikleri, öğrenci ve okul ilişkileri, öğrenim psikolojisi, sınav kaygısı ve başa çıkma teknikleri, iletişim, takım çalışması, akran ilişkileri, empati, Türk toplumunun aile yapısı, anne-baba ve çocuk psikolojisi, eğitimde ailenin rolü, aile içi iletişim, aile ile okuldaki eğitimin güçlendirilmesi, sürdürebilir başarının temelleri, kariyer ve meslek seçimi danışmanlığı, ilgi ve yetenek yönetimi, eğitim ve yaşam koçluğu, akran desteği, etik değerler, zaman yönetimi, tecrübe paylaşımı, motivasyon tekniklerini hakkında öğretmenlerimizi bilgilendirmek nihai olarak öğrencilerimizin akademik başarısını arttırmaktır.

11-04-201811-04-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.