KAYSERİ İL MEM ARGE

STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı

STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı

STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı tıklayınız.


Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, 30 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. 

Genel Müdürlüğümüz tarafından Scientix Projesi kapsamında çeşitli illerde STEM Eğitimi Çalıştayları düzenlenmektedir. Çalıştaylar sonucunda her ilde STEM çalışmalarının ve proje etkinliklerinin belli bir standarttan yoksun biçimde gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. İllerimizde öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen STEM etkinliklerinin bir standarda kavuşturulması amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından ekte yer alan "STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı"  hazırlanmıştır. Bu kaynak,  İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı tüm okullarda öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen veya gerçekleştirilecek disiplinlerarası STEM Eğitimi proje etkinliklerinde istifade edebilecekleri öneri niteliğinde bir kaynak olarak hazırlanmıştır. 

"STEM Eğitimi Öğretmen El kitabı"nın İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okullarda görev yapan bütün öğretmenlerimize duyurulması ve ilinizde yapılan/yapılacak STEM etkinliklerinin bu çerçevede değerlendirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

                                                                                                                      Bilal TIRNAKÇI

                                                                                                                         Bakan a.

                                                                                                                       Genel Müdür

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.