KAYSERİ İL MEM ARGE

Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir Konulu Konferans

Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir Konulu Konferans

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Öğretmen Akademisi kapsamında yaptığı çalışmalar devam ediyor.  "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir" konulu konferansa katılım yoğundu. Dr. Özgür Bolat tarafından verilen konferansta açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci şunları söyledi: " Özgür Bey bugün benim de hassasiyetle üzerinde durduğum bir konuda bizlerle olacak. Konu çok güzel bir konu. Her şeyin temeli esası mutluluktur. Mutlu olan bireyler beraberinde başarıyı da getirir. Siz burada bulunan öğretmen arkadaşlarımız Kayserimizin eğitim liderlerisiniz.

İlk hedefimiz mutlu bir nesil yetiştirmek için çalışmaktır. Sonraki hedefimiz ise başarılı bir süreçtir. Hedeflerimize göre çalışma tempomuzu da belirlememiz lazım. Siz eğitim liderlerine güveniyorum. Bu kutlu yolda hepinize başarılar dilerim." Özgür Bolat´ın konuşmasından satır başları ise şöyle: "Başarı her zaman mutluluk getirmez. Mutlu bireyler ise birgün mutlaka başarıya ulaşacaklardır. Herkes özünü yanında taşır. İçinde koşul olan şey gerçek sevgi değildir.

Gerçek sevgiye sahip olmayanlar sevginin alt türevleri ile avunurlar. Türevlerle avunanlar ise mutlu olamazlar. Çocuklarınızın üzüntülerini anlayın ve konuşun. Başkaları ile karşılaştırmayın. Yüksek beklentiler çocuklarda kaygıyı arttırır. Özgüveni sarsar. Bunların üzerine sosyal medya reklamları da eklenince imaj kaygısı oluşur. Çocukları rekabetçi yetiştirmek onları bencil yapar, kıskançlık oluşmaya başlar. Çocuklar doğduklarında oldukları gibi kabul edilir. Sonrasında ise ebeveynler koşullar başlar. Yani sonuç olarak dış kaynaklı beslenenler iç kaynaklı beslenen birey yetiştiremez."

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.