KAYSERİ İL MEM ARGE

Halil İlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa’da Akıllı Ev Uygulamaları Hakkında Staj Yaptı

Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında Halil İlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik ve Bilişim alan öğrencileri Akıllı Ev Teknolojileri ve Otomasyon Sistemleri Eğitimi (Training of Smart Home Technologies and Automation Systems) projesi kapsamında Avrupa’da staj yaptı.
Halil İlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa’da Akıllı Ev Uygulamaları Hakkında Staj Yaptı

Çek Cumhuriyetinde Střední průmyslová škola na Proseku meslek okulunda 2 hareketlilikte toplamda 14 öğrenci akıllı ev sistemleri hakkında uygulama yapmak için staj programına katıldı. 12 gün süren staj eğitiminde iş güvenliği eğitiminin alınması, Akıllı ev güvenlik sistemleri yangın ihbar sistemleri, gaz kaçağı kesimi, duman dedektörleri montaj ve aplikasyonların tanıtılması, elektrikli ev aletlerinin uzaktan kontrolü, güvenlik sistemleri koruma sistemleri ve montajı, otomatik bahçe sulama sistemi, bahçe bakım ve kontrol sistemleri, iklimlendirme sistemleri ve kontrolü vb. bir çok konuda uygulama imkanı bulan öğrenciler boş zamanlarında sosyal ve kültürel gezilere katılarak ülkenin tarihi ve turistik yerlerini tanıma imkanı elde etmişlerdir.

                Bu projeler sayesinde öğrenciler ev ve bina otomasyon tesisatlarında yenilikçi yöntemleri yerinde uygulama, Avrupa standartlarında eğitim alma, okullarındaki eğitim ile yurt dışındaki eğitimi kıyaslama ve en önemlisi de istihdam edilebilirliklerine katkı sağlama imkanı elde etmektedirler.

09-08-201809-08-201809-08-2018

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.